Fındık Kilo Aldırır Mı?

Fındık lezzeti ve besin değeri ile oldukça kaliteli bir üründür. Birçok birey fındık kilo aldırır mı, sorularını yöneltebilir. Konu uzmanları ile yapılan görüşmeler ve açıklamalara göre fındık hakkında bilmediklerinizi buradan öğrenebilirsiniz! Belki bilmiyorsunuz ancak fındık, diğer kuru yemiş türleri arasında enerjisi en yüksek ürünlerden bir tanesidir. Gerek tadı gerekse de besin değeri açısından hem kendinize hem de sevdiklerinize her gün olmasa da haftanın belirli günlerinde fındık yemelerini tavsiye edebilirsiniz. Bu sayede sağlıklı ve uzun ömürlü olabilirsiniz.

Fındığın kalorisi yüksek olması sizleri korkutmasın. Zira diyet listelerinde ara öğün olarak yenildiğini görmüşsünüz. Bu nedenle vücudu hem dirençli hem de sağlık açısından iyi konuma getirmekte. Eğer bir diyet listeniz var ise fazla olmadan yarım avuç şeklinde her gün tüketebilirsiniz.

Fındık Kilo Aldırır Mı?

Bunu çözmek için şu değerlere bakmamız gerekiyor: 1 adet fındığın 13 kalori olduğunu belirtelim. Ortalama baz alındığında bir avuç için en az 150 kalori alacaksınız. Bize göre ideal kalori 120 yi geçmesin. Besin değerleri açısından diyet yapmanıza çok faydalıdır. Diyet esnasında almadığınız çoğu besin ürünlerini fındık sayesinde alabilir ve zinde kalabilirsiniz.

Diyet yaparken fındık almanız önerilir özellikle ara öğünlerinde. Bu nedenle diyetisyen tarafından da fındık tüketiminin altını çizebiliriz.

Fındığın faydaları arasında bir çok vitamin olduğunu biliyoruz. A, B1 ve B2 vitaminleri dahil mineral açısından da zengindir. Magnezyum ve omega asitlerinin de olduğunu söyleyelim. Sağlık açısından bakıldığında kalbe çok faydalıdır. Fazla tüketilmesi yerine günde en az 10 adet alınması oldukça ideal bir yaklaşım olacaktır. Aşırı tüketiminden ziyade düzenli olarak tüketilmesi dahilinde kilo aldırabileceği belirtilmiş.  Bunun nedeni ise %45 oranında içinde doymamış yağ olmasıdır. Yani 4/5 adetten fazla almamanız daha mantıklı olacaktır.

Yazar Hakkında: FındıkTV
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Kosgeb kayıt