Fındık Fiyatları

Aşağıdaki grafiklerde günlük fındık fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi fındık fiyatları, her gün güncelleniyor. Bu nedenle üreticiler fındık ticaret borsasında ne tür esnemelerin ve fiyatlandırmaların olduğunu merak etmektedir.

Fındık Fiyatları 2017

2017 yılına yükseliş ile giren fındık fiyatları, Karadeniz bölge halkının yüzünü güldürdü. Ancak yeni yıldan sonraki ilk 2 ayda yeniden eski seviyelerine gelen fındık fiyatları, 2017 yılının sonrası için gelecek olan fiyatların merak edilmesine vesile oluyor. Üreticiler Karadeniz bölgesi illerine göre baz alındığında fındık borsası tarafından bazı fiyatların değiştiğini göreceklerdir. Ancak aradaki fark o kadar da yüksek değildir. Bu nedenle söz konusu fiyatlar, illere göre değişebiliyor.

Çarşamba fındık fiyatları 2017 yılında esaslı girse de, şubat 2017 ayında yine geriledi. Bunu takip eden Ordu fındık fiyatları da 2017 yılının ilk ayında hızla giriş yapmasına rağmen onu da gerilerde görmekteyiz. Söz konusu fiyatlara etki eden faktörlerden en önemlisi ihracat ve iklim denilebilir. Sert kışın geçmesi beklenildiği için bu yılki fiyatlar oldukça değişmeye odaklanmış.

Giresun fındık fiyatları 2017 yılında en çok artışın yaşanacağı gelen bilgiler arasında. Bu nedenle üreticilerin her il bazında fındık fiyatlarını takip etmeleri önemle arz olunur. Sizlerde diğer illerin fındık fiyatlarına bakarak, durumu gözden geçirebilirsiniz. Samsun fındık fiyatları ise 2017 yılında oldukça gerilerde seyredeceğe benziyor. Yoğun ticarete rağmen elverişli olmayan iklimlerden etkilenmesi bekleniyor. Bu nedenle üreticilerin Samsun fındık fiyatlarını baz almaları önemli.

Yazar Hakkında: FındıkTV
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Kosgeb kayıt